Napszállta: átütő siker volt Nemes Jeles új filmjének bemutatója
Az Oscar-díjas rendező dolgozni akar, nem önmagát ünnepelni.
Az Oscar-díjas rendező dolgozni akar, nem önmagát ünnepelni.
Az Oscar-díjra nevező bizottság döntése értelmében Magyarországot a 2018. évi „legjobb idegen nyelvű film” kategóriában Nemes Jeles László Napszállta című filmje képviseli.
Nyilatkozott az Oscar-díjas rendező, miután új filmje kapta a kritikusok díját a velencei filmfesztiválon.
Az Oscar-díjas Nemes Jeles László a FIPRESCI díját nyerte el új filmjével.
A velencei filmfesztiválon az elmúlt tíz évben egyetlen magyar filmet sem vetítettek, versenyben pedig most vagyunk először 1994 óta. Megnéztük a helyszínen, mihez kezdett a Napszállta stábja a történelmi lehetőséggel.
A film forgalmazási jogát már 70 ország megvásárolta.
Sokakban fog hasonló érzéseket kelteni a Napszállta, mint három évvel ezelőtt a Saul fia. Ugyanolyan makacssággal küzdi magát a célja felé egy különös figura; azonban most egy nő válla fölül figyeljük világot. Jakab Juli hipnotikus tekintetétől nehéz szabadulni, Nemes Jeles László új filmje feldúlja a néző lelkét, de olyan tartalmas élményt nyújt, amiért megéri bevállalni a kellemetlen érzéseket.
Fent vannak az első filmrészletek a Napszálltából, úgyhogy már a hétfői világpremier előtt bepillanthatunk Nemes Jeles László új filmjébe.
Huszonnégy év óta először versenyez magyar film a velencei filmfesztiválon, Nemes Jeles László Napszálltája ráadásul elképesztően erős mezőnyben mutatkozhat be jövő hétfőn. Az Oscar-díjas Saul fia rendezőjének ezek után tényleg nem marad más hátra, mint Hollywood leigázása.
Megváltoztatta Nemes Jeles Lászlót a Saul fia elképesztő sikere? Milyen érzés volt Jakab Julinak megkapni egy majdnem hárommilliárd forintos szuperprodukció főszerepét? A Napszállta rendezőjét és színésznőjét kérdeztük.
Az Oscar-díjas rendező új filmjében egy fiatal lány keresi a családját az első világháború előtti hónapokban Budapesten.
Még friss Nemes Jeles László új filmjének, a Napszálltának az első előzetese, ami voltaképpen egy rövid teaser. A klipet aznap tették közzé, amikor kiderült, hogy a film bejutott a Velencei Nemzetközi Filmfesztiválra és a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválra is.
Szőcs Petra első nagyjátékfilmje is a Velencei Filmfesztiválon debütál.
Nemes Jeles László Napszállta (Sunset) című második nagyjátékfilmje meghívást kapott a 75. Velencei Nemzetközi Filmfesztivál hivatalos versenyprogramjába. A fesztivál nyár végén, augusztus 29-én kezdődik.
A Saul fia készítői a Magyar Zsidó Múzeum és Levéltárral együttműködésben elindították a holokauszt gyermekáldozatainak adatbázisát létrehozó emlékprogramot. Ennek keretében 2024-ig megközelítőleg 100 ezer, a nácik által meggyilkolt magyar gyerek nevét és történetét szeretnék Nemes Jeles Lászlóék összegyűjteni. Hozzátartozók, volt iskolatársak, egykori szomszédok és túlélők személyes dokumentumokkal, fényképekkel, visszaemlékezésekkel tudnak nekik segíteni.
Mindössze egyetlen magyar film szerepel az idei cannes-i filmfesztiválon, pedig több mint egy fél tucatot neveztünk be, köztük Nemes Jeles László Sunsetjét, ami biztos befutónak tűnt. Most dőljünk a kardunkba, vagy inkább az utóbbi évek elképesztő sikerei miatt irreális méretűre nőtt elvárásokkal kéne leszámolni?
Ma már világraszóló show az Oscar-díj-átadó, 24 kategóriában versengenek a filmesek, köztük külön az idegen nyelvű alkotások. Az öt jelölt film közé az idén ismét bekerült egy magyar, Enyedi Ildikó Testről és lélekről című filmje. Mindez az után, hogy 2016-ban Nemes Jeles László Saul fia című filmje, tavaly pedig az élőszereplős kisfilm kategóriában Deák Kristóf Mindenkije Oscar-díjat nyert. Enyedi filmje már a jelöléssel mindent megnyert, úgyhogy bárhogy alakul is az este, van mit ünnepelni.
Több legendás rendező filmje mellett a fiatal Oscar-díjas Nemes Jeles László gigabüdzséből készült filmjére is fáj már a kritikusok foga.
A Variety hízelgő képet fest a hazai filmfinanszírozásról és a magyar filmek teljesítményéről.